FAQ

Najczęściej zadawane pytania dla biura nieruchomości Kraków

1. Za co odpowiada biuro nieruchomości Kraków?

Biuro nieruchomości posiada wiedzę z zakresu zasad panujących na prężnie rozwijającym się rynku nieruchomości, jak również ma dostęp do szerokiej bazy klientów. Skutkuje to szybkim i skutecznym przeprowadzeniem transakcji w zakresie wynajmu czy sprzedaży nieruchomości. Agenci zajmą się sprzedażą lub wynajmem mieszkania, domu, lokalu czy działki, jak również wykonają usługę dla osób poszukujących nieruchomości. Pracownicy biura zajmą się wszelkimi formalnościami jak również działaniami marketingowymi dotyczącymi nieruchomości: wykonanie profesjonalnych zdjęć, publikacja ogłoszeń na portalach. W zakresie działalności biura jest również przygotowanie nieruchomości do prezentacji klientom. Powierzając nam zlecenie, klienci mogą liczyć na wsparcie w zakresie prawnym oraz pomoc w sprawach administracyjnych.

2. Jaka jest prowizja biura nieruchomości?

Każdy z nas za swoją pracę pobiera wynagrodzenie. Podobnie jest w biurze nieruchomości, gdzie agenci poświęcają swój czas, aby wykonać zlecenie klienta. Z tego tytułu za każdą przeprowadzoną do końca transakcję pobierają prowizję. Wysokość prowizji uzależniona jest od wartości i rodzaju transakcji, która jest zlecona przez klienta. Wpływ na wysokość prowizji ma zakres działań wykonanych przez agentów w zakresie marketingu. Szczegółowe informację dotyczące kwoty prowizji, klient ustala z agentem nieruchomości.

3. Jak sprawdzić biuro nieruchomości?

– sprawdzić przynależność do organizacji zrzeszających biura nieruchomości

– każda szanująca się agencja praktykuje pisemną formę umów pośrednictwa z klientem, potwierdzając warunki współpracy. Na takim dokumencie można znaleźć pełne dane firmy, które potwierdzą zakres działalności biura

– reputacja na rynku, sprawdzenie opinii

– weryfikacja licencji zawodu agenta nieruchomości w Centralnym Rejestrze Pośredników w obrocie nieruchomościami. Jednak obecnie licencja nie jest wymagana do wykonywania tego zawodu

– agent nieruchomości musi posiadać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które gwarantuje bezpieczeństwo dla klienta w sytuacji błędu pośrednika

4. Jak wygląda wynajem przez biuro nieruchomości?

Podczas poszukiwania mieszkania na wynajem, warto zapoznać się z naszą ofertą. Posiadamy nieruchomości zlokalizowane w różnych częściach Krakowa. Jeśli jednak nic spośród naszej oferty nie przykuje Twojej uwagi, poszukamy mieszkania które spełni Twoje oczekiwania. Wystarczy, że przekażesz nam wszystkie informację dotyczące Twojego wymarzonego mieszkania: lokalizacja, powierzchnia, ilość pokoi i budżet jakim dysponujesz. Podczas oglądania mieszkań i formalnościach związanych z umową najmu, możesz liczyć na nasze wsparcie.

5. Jak wygląda sprzedaż przez biuro nieruchomości?

Powierzając nam swoja nieruchomość do sprzedaży, zajmiemy się działaniami prowadzącymi do skutecznego pozyskania klienta. Przygotujemy mieszkanie do prezentacji potencjalnym odbiorcom, zajmiemy się wykonaniem profesjonalnych zdjęć i publikacją ogłoszeń na portalach. Prezentacje nieruchomości przeprowadzimy w Twoim imieniu, z dbałością o najmniejsze szczegóły, aby zrobić wrażenie na klientach. Gdy już znajdziemy osobę, która chce zakupić nieruchomość, załatwimy wszelkie formalności związane z transakcją. Podczas wszystkich działań oczywiście jesteśmy w ciągłym kontakcie z właścicielem nieruchomości, aby ustalić warunki sprzedaży. Dzięki nam zyskasz bezpieczeństwo transakcji i zaoszczędzisz swój czas.

6. Na jakim obszarze zajmujemy się nieruchomościami?

Obszar na którym prowadzi działania nasze biuro nieruchomości to głównie miasto Kraków. Jednakże jesteśmy otwarci do współpracy dotyczącej nieruchomości zlokalizowanych w innej lokalizacji.

7. Jakiego rodzaju nieruchomościami się zajmujemy?

Zajmujemy się wszystkimi nieruchomościami począwszy od mieszkań, przez domy, lokale usługowe jak również w naszej ofercie jest obsługa gruntów.

Poszukujesz nieruchomości do wynajecia lub zakupu? Skontaktuj się z nami!

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i wesprzemy Cię w podjęciu decyzji o miejscu zamieszkania. Pomożemy Ci dowiedzieć się wszystkiego o miejscu, którego szukasz oraz rozwiejemy wątpliwości dotyczące kwestii formalnych.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Estate Lew Invest Sp. z o.o. Dowiedz się więcej