Zalety mieszkania w mieście Kraków – dlaczego warto?

Mieszkanie w centrum miasta takiego jak Kraków niesie za sobą mnóstwo korzyści. Ale czy tylko? Czy mogą pojawić się jakieś minusy wyboru takiej lokalizacji? Kraków jest pięknym miastem z bogatą historią, które co rok przyciąga tłum turystów nie tylko z Polski. Jeżeli zastanawiasz się, czy warto zamieszkać w tym mieście, to przeczytaj nasz artykuł. Dowiedz się, jakie są plusy i minusy mieszkania w Krakowie.

Zalety mieszkania w Krakowie — poznaj je wszystkie

Jakie są zalety mieszkania w mieście a dokładnie w mieście takim jak Kraków? Jeżeli rozważasz zakup nieruchomości, to na pewno zadajesz sobie to pytanie. Zakup mieszkania to duża inwestycja i decyzja na większość życia. Nie może być więc podjęta pochopnie. Zobacz, jakie są zalety życia w mieście królów.

Możliwość rozwoju

Jeżeli chcesz się rozwijać i szukasz do tego odpowiedniej przestrzeni, to miasto będzie dobrym wyborem. W miastach masz możliwość rozwoju ze względu na większą liczbę, chociażby miejsc pracy. Nie bez znaczenia jest również dostęp do uczelni czy kursów, dzięki którym będziesz podnosić swoje kwalifikacje. Kraków ma bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę biznesową, dzięki czemu wskaźnik bezrobocia jest bardzo niski. To właśnie w tym mieście mają swoje siedziby duże koncerny takie jak IBM, GOOGLE, SHELL, CAP GEMINI. Mieszkanie w Krakowie będzie dobrym rozwiązaniem jeżeli stawiasz na ciągły rozwój i chcesz zdobyć wymarzoną pracę.

Zachwycające zabytki

Uwielbiasz historię i lubisz zwiedzać? Mieszkanie w mieście takim jak Kraków sprawi, że będziesz mieć jedne z najpiękniejszych zabytków w Polsce na wyciągnięcie ręki. Wyobrażasz sobie codzienne spacery po Kazimierzu, który został wpisany w 1978 roku na pierwszą listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO? A może wolisz odwiedzać takie miejsca jak Wawel, Sukiennice czy Kościół Mariacki? Jeżeli tak, to Kraków jest miastem idealnym dla Ciebie.

Dostęp do kultury

Kino, teatr a może galeria sztuki? Wszystko to znajdziesz właśnie w mieście. A zwłaszcza w Krakowie, który w 2000 roku otrzymał tytuł Europejskiej Stolicy Kultury i jest najchętniej odwiedzanym przez turystów miastem w Polsce. Jeżeli nie lubisz się nudzić i chcesz mieć dostęp do takich miejsce, to Kraków będzie idealnym wyborem.

Kraków — miasto festiwali

Kraków jest miastem najlepszych festiwali o światowej randze. Odbywa się tam między innymi Festiwal Kultury Żydowskiej, Live Music Festiwal, festiwal muzyki dawnej „Misteria Paschalia”, Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Boska Komedia” czy Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego „OFF Plus Camera”. Lubisz, jak coś się dzieje? Postaw na Kraków!

Trochę mniej poważnie

Zastanawiasz się, dlaczego jeszcze warto mieszkać w mieście? Bo daje Ci również możliwość uczestniczenia w innych, mniej poważnych wydarzeniach takich jak: Marsz Jamników, Parada Smoków, RoboComp, Festiwal Pierogów czy Przegląd Kabaretów PAKA. Chcesz odetchnąć od doniosłych wydarzeń kulturowych? Kraków i pod tym względem Cię nie zawiedzie!

Rekreacja

Lubisz aktywnie spędzać czas? W mieście będziesz mieć dostęp do basenów, kortów, ośrodków jazdy konnej, paintballa, a nawet pól golfowych. Będziesz mieć też gdzie spacerować oraz jeździć rowerem. Miłośnikom gór i wspinaczki spodobają się na pewno 4 kopce, na które można się wspiąć w Krakowie. Ne musisz odwiedzać Zakopanego. Namiastkę gór znajdziesz również w Krakowie.

Wady życia w mieście — jakie są?

Jaki są wady życia w mieście? Warto również je poznać przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania. Największą wadą mieszkania w mieście jest jakość powietrza. Ze względu na duże natężenie aut oraz domów opalanych piecami często pojawia się smog. Jednak jest to problem większości miast w Polsce, więc jeżeli chcesz mieszkać w mieście, to warto się z tym pogodzić. Dodatkowo problemem może być hałas. Wybierając mieszkanie, szukaj więc takiego, które będzie w miejscu odizolowanym od ruchu ulicznego.

Mieszkanie w centrum miasta czy na obrzeżach? Co wybrać?

Co wybrać — mieszkanie w centrum czy na obrzeżach? Odpowiedź zależy od tego, czego oczekujesz od lokalizacji swojego mieszkania. Mieszkanie w centrum pozwoli Ci być blisko wydarzeń. Nie będziesz się martwić dojazdem, a na wieczorny spacer będziesz wychodzić na starówkę. W łatwy sposób dotrzesz na spotkanie ze znajomymi, a do pracy będziesz chodzić pieszo. W centrum będziesz mieć również prosty dostęp do komunikacji, dzięki czemu auto nie będzie Ci potrzebne. Natomiast jeżeli chcesz mieć większy spokój i ciszę oraz nie zależy Ci na zamieszkaniu blisko wydarzeń, to zdecyduj się na obrzeża. Nadal będziesz mieć blisko do centrum, ale odpoczniesz w ciszy od tłumu turystów.

Podsumowanie

Mieszkanie w centrum miasta takiego jak Kraków ma wiele korzyści. Dzięki lokalizacji zyskasz szybki dostęp do kultury, zabytków czy różnego rodzaju miejsc przeznaczonych do rekreacji. Nie będziesz potrzebować auta i w inne części miasta dostaniesz się komunikacją miejską. Jeżeli natomiast chcesz mieć więcej spokoju i ciszy to postaw na obrzeża Krakowa.

Przeczytaj także

Jak Biuro Nieruchomości Ułatwia Wynajem Mieszkań Firmom dla Ich Pracowników

Wynajem mieszkań dla pracowników jest ważnym elementem działalności wielu firm, szczególnie tych o wysokiej dynamice wzrostu osiąganej poprzez pozyskiwanie talentów...

Jak Wybrać Idealne Mieszkanie na Wynajem w Krakowie – Praktyczny Przewodnik

Wybór idealnego mieszkania na wynajem to zadanie, które wymaga czasu, uwagi i odpowiedniej strategii. Kraków, jako jedno z najbardziej dynamicznie...

Mieszkania do wynajęcia na Nowej 5 Dzielnicy czyli 100% komfortu!

Ponad 200 najemców i prawie 100% zamieszkałych apartamentów przy ulicy Wrocławskiej, to nie tylko statystyki, a dowód na poziom zadowolenia...

Poszukujesz nieruchomości do wynajecia lub zakupu? Skontaktuj się z nami!

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i wesprzemy Cię w podjęciu decyzji o miejscu zamieszkania. Pomożemy Ci dowiedzieć się wszystkiego o miejscu, którego szukasz oraz rozwiejemy wątpliwości dotyczące kwestii formalnych.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Estate Lew Invest Sp. z o.o. Dowiedz się więcej