Tereny zielone w przestrzeni miejskiej.

Przestrzeń miejska zaczyna być odzyskiwana dla zieleni. Pojawia się coraz więcej rozwiązań, które wprowadzają zieleń do miast. Powstają miejskie ogrody, osiedlowe  mini gospodarstwa rolne na swoich tarasach czy balkonach.  Odbywa się to po części dlatego, że każdy chce mieć indywidualny wkład w ochronę środowiska.

Współczesne miasta są coraz gorętsze, coraz bardziej zatłoczone i głośne ,dlatego miejscy architekci coraz częściej szukają sposobów, żeby poradzić sobie z tymi problemami. Jednym z takich sposobów jest wplatanie natury w tkankę miejską. W miastach coraz trudniej jednak znaleźć przestrzeń do tworzenia rozległych parków, dlatego coraz bardziej popularne stają się niewielkie projekty i inwestycje, przypominające oazy zieleni.

Nowym trendem jest przekształcanie parkingów w miejsca zielone lub zainstalowanie ławek i krzeseł w pobliżu miejsc zielonych. Wykorzystuje się części infrastruktury miejskiej, żeby przekształcać ją w przestrzenie wypoczynku i wytchnienia.  Niezwykle skutecznym rozwiązaniem jest sadzenie drzew, które oprócz tego, że obniżają stężenie dwutlenku węgla, magazynują wodę oraz stanowią doskonałą ochronę termiczną. Projekty tego rodzaju bardzo często angażują mieszkańców, którzy włączani są w działania pod okiem profesjonalnych konsultantów.

Jednym z przykładów zazieleniania miast jest miejskie ogrodnictwo. Jest to doskonały sposób na zmniejszenie śladu środowiskowego, eliminację smogu oraz obniżenie temperatury w miastach w okresie letnim. Poprawia również ogólną jakość życia. Budowa ogrodów na dachach budynków lub ogrodów miejskich tworzy nowy rodzaj ogrodników i rolników, którzy zwiększają równowagę ekologiczna w miastach. Zaletą miejskiego ogrodnictwa jest to, że nie wymaga dużych obszarów. Może również wykorzystywać przestrzeń, która nie jest używana (dachy, balkony, działki przy domach lub blokach, przy restauracjach, etc.). Miejskie ogrodnictwo i rolnictwo, poza aspektami ekologicznymi i żywnościowymi, stanowi doskonały sposób na optymalizację przestrzeni miejskiej, ale również na zwiększenie zaangażowania mieszkańców.

Osiedle Nowa 5 Dzielnica mieszczące się w Krakowie przy ulicy Wrocławskiej, może pochwalić się wygospodarowanym terenem zielonym, umożliwiając mieszkańcom kontakt z naturą. Na osiedlu znaleźć również można plac zabaw dla dzieci czy wybieg dla psów oraz liczne ławki zlokalizowane przy osiedlowych alejach.

Przeczytaj także

Dlaczego warto zamieszkać na Nowej 5 Dzielnicy?

Lokal w którym mieszkamy, to nie tylko cztery kąty ale i przestrzeń wokół. W ofercie Biura Nieruchomości Estate Lew Invest...

Dlaczego warto zdecydować się na pomoc biura nieruchomości?

Zastanawiasz się, dlaczego warto współpracować z biurem nieruchomości? Działanie na rynku nieruchomości nie jest proste. Szukanie mieszkania do wynajęcia czy...

Poszukując mieszkania warto sprawdzić oferty biura nieruchomości

Jeśli planujesz zainwestować w nieruchomość, nie musisz poświęcać swojego czasu na przeglądanie ofert umieszczanych na portalach ogłoszeniowych. Znacznie wygodniejszym rozwiązaniem...

Poszukujesz nieruchomości do wynajecia lub zakupu? Skontaktuj się z nami!

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i wesprzemy Cię w podjęciu decyzji o miejscu zamieszkania. Pomożemy Ci dowiedzieć się wszystkiego o miejscu, którego szukasz oraz rozwiejemy wątpliwości dotyczące kwestii formalnych.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Estate Lew Invest Sp. z o.o. Dowiedz się więcej