Tereny zielone w przestrzeni miejskiej.

Przestrzeń miejska zaczyna być odzyskiwana dla zieleni. Pojawia się coraz więcej rozwiązań, które wprowadzają zieleń do miast. Powstają miejskie ogrody, osiedlowe  mini gospodarstwa rolne na swoich tarasach czy balkonach.  Odbywa się to po części dlatego, że każdy chce mieć indywidualny wkład w ochronę środowiska.

Współczesne miasta są coraz gorętsze, coraz bardziej zatłoczone i głośne ,dlatego miejscy architekci coraz częściej szukają sposobów, żeby poradzić sobie z tymi problemami. Jednym z takich sposobów jest wplatanie natury w tkankę miejską. W miastach coraz trudniej jednak znaleźć przestrzeń do tworzenia rozległych parków, dlatego coraz bardziej popularne stają się niewielkie projekty i inwestycje, przypominające oazy zieleni.

Nowym trendem jest przekształcanie parkingów w miejsca zielone lub zainstalowanie ławek i krzeseł w pobliżu miejsc zielonych. Wykorzystuje się części infrastruktury miejskiej, żeby przekształcać ją w przestrzenie wypoczynku i wytchnienia.  Niezwykle skutecznym rozwiązaniem jest sadzenie drzew, które oprócz tego, że obniżają stężenie dwutlenku węgla, magazynują wodę oraz stanowią doskonałą ochronę termiczną. Projekty tego rodzaju bardzo często angażują mieszkańców, którzy włączani są w działania pod okiem profesjonalnych konsultantów.

Jednym z przykładów zazieleniania miast jest miejskie ogrodnictwo. Jest to doskonały sposób na zmniejszenie śladu środowiskowego, eliminację smogu oraz obniżenie temperatury w miastach w okresie letnim. Poprawia również ogólną jakość życia. Budowa ogrodów na dachach budynków lub ogrodów miejskich tworzy nowy rodzaj ogrodników i rolników, którzy zwiększają równowagę ekologiczna w miastach. Zaletą miejskiego ogrodnictwa jest to, że nie wymaga dużych obszarów. Może również wykorzystywać przestrzeń, która nie jest używana (dachy, balkony, działki przy domach lub blokach, przy restauracjach, etc.). Miejskie ogrodnictwo i rolnictwo, poza aspektami ekologicznymi i żywnościowymi, stanowi doskonały sposób na optymalizację przestrzeni miejskiej, ale również na zwiększenie zaangażowania mieszkańców.

Osiedle Nowa 5 Dzielnica mieszczące się w Krakowie przy ulicy Wrocławskiej, może pochwalić się wygospodarowanym terenem zielonym, umożliwiając mieszkańcom kontakt z naturą. Na osiedlu znaleźć również można plac zabaw dla dzieci czy wybieg dla psów oraz liczne ławki zlokalizowane przy osiedlowych alejach.

Przeczytaj także

Jak Biuro Nieruchomości Ułatwia Wynajem Mieszkań Firmom dla Ich Pracowników

Wynajem mieszkań dla pracowników jest ważnym elementem działalności wielu firm, szczególnie tych o wysokiej dynamice wzrostu osiąganej poprzez pozyskiwanie talentów...

Jak Wybrać Idealne Mieszkanie na Wynajem w Krakowie – Praktyczny Przewodnik

Wybór idealnego mieszkania na wynajem to zadanie, które wymaga czasu, uwagi i odpowiedniej strategii. Kraków, jako jedno z najbardziej dynamicznie...

Mieszkania do wynajęcia na Nowej 5 Dzielnicy czyli 100% komfortu!

Ponad 200 najemców i prawie 100% zamieszkałych apartamentów przy ulicy Wrocławskiej, to nie tylko statystyki, a dowód na poziom zadowolenia...

Poszukujesz nieruchomości do wynajecia lub zakupu? Skontaktuj się z nami!

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i wesprzemy Cię w podjęciu decyzji o miejscu zamieszkania. Pomożemy Ci dowiedzieć się wszystkiego o miejscu, którego szukasz oraz rozwiejemy wątpliwości dotyczące kwestii formalnych.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Estate Lew Invest Sp. z o.o. Dowiedz się więcej