Rynek nieruchomości w Krakowie w 2022 roku

Rynek nieruchomości w Krakowie jest drugim co do wielkości po mieście stołecznym. Sytuacja na nim jest dość dynamiczna i jeżeli zastanawiasz się nad zakupem mieszkania, to warto poznać obecną sytuację. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie są ceny mieszkań w Krakowie i czy warto zainwestować w nieruchomość w 2022 roku.

Rynek nieruchomości w Krakowie jest drugim co do wielkości po mieście stołecznym. Sytuacja na nim jest dość dynamiczna i jeżeli zastanawiasz się nad zakupem mieszkania, to warto poznać obecną sytuację. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie są ceny mieszkań w Krakowie i czy warto zainwestować w nieruchomość w 2022 roku.

Rynek nieruchomości w Krakowie w 2022 roku — jak wygląda?

Poszczególne dzielnice w Krakowie ciągle się rozwijają. Ma to związek z dużym zainteresowaniem zakupem mieszkań. Popyt ciągle rośnie, a deweloperzy starają się odpowiedzieć na potrzeby ludzi. Powstają nowe inwestycje zarówno w centrum miasta, jak i na jego obrzeżach. Znajdziesz nowe mieszkania w Krakowie idealne dla rodzin z dziećmi, gdzie liczy się cisza oraz odpowiednia infrastruktura. W takich miejscach duże znaczenie ma dostęp do parków czy placów zabaw. Nie zabraknie również mieszkań deweloperskich w Krakowie, które spełnią oczekiwania młodych osób, lubiących być w centrum wydarzeń. Nowe inwestycje znajdziesz w takich dzielnicach jak:

  • Nowe Czyżyny;
  • Stare Miasto;
  • Nowy Świat;
  • Podgórze;
  • Kleparz;
  • Krawodrza.

Na pewno znajdziesz mieszkania deweloperskie w Krakowie, które spełnią Twoje oczekiwania pod względem lokalizacji, jak i wielkości.

Rynek nieruchomości w Krakowie w liczbach

Aktualnie na krakowskim rynku deweloperskim dostępnych jest około 6 tysięcy mieszkań. Najwięcej ofert dotyczy mieszkań, które zostaną oddane do użytkowania w przeciągu dwóch lat. Mało jest natomiast ofert z terminem oddania mniejszym niż trzy miesiące. Pokazuje to, że mieszkania na sprzedaż w Krakowie cieszą się dużą popularnością. Nie ma co zwlekać z zakupem, gdyż w malejącej liczbie mieszkań dostępnych na rynku możesz nie znaleźć takiego, które będzie Ci w pełni odpowiadać.

Ceny mieszkań w Krakowie

Cena mieszkań deweloperskich w Krakowie zależna jest od metrażu i liczby pokoi. Statystyki pokazują, że za metr kwadratowy kawalerki trzeba zapłacić ponad 14 tysięcy złotych. Mieszkania dwupokojowe to koszt około 11 tysięcy. Koszt metra kwadratowego w mieszkaniu trzypokojowym i większym to również 11 tysięcy złotych. Średnio za metr natomiast trzeba zapłacić 11 922 złote. Biorąc pod uwagę atrakcyjność miasta, cena ta nie jest wysoka. To idealny moment na zakup nieruchomości w tym mieście zarówno jeżeli chcesz kupić mieszkanie dla siebie, jak i przeznaczone na inwestycję.

Mieszkania do wynajęcia w Krakowie i ich cena różnią się w zależności od lokalizacji. Im bliżej centrum i im większy metraż takiego mieszkania, tym wyższa cena za wynajem. Jednak nasze biuro proponuje nieruchomości na wynajem w Krakowie w pełni wyposażone. Nie musisz więc martwić się o jakiekolwiek wyposażenie takie jak telewizor czy meble na balkon. W dobrej cenie zyskujesz więc wszystko, co potrzebne jest do wygodnego życia.

Rozwój dzielnic w Krakowie — co się zmieniło?

Nieruchomości na sprzedaż w Krakowie coraz bardziej odpowiadają potrzebom ludzi. Nowe inwestycje bardzo często mają przestronne balkony, na których możesz miło spędzić czas i zrelaksować się po ciężkim dniu. Dodatkowo odpowiadają obecnym trendom. Znajdziesz mieszkania w Krakowie w stanie deweloperskim, które stylem przypominają stare kamienice czy fabryki. Nie musisz już wybierać mieszkania na nudnym blokowisku, które wygląda jak każde inne. Dodatkowo większość nowych mieszkań w Krakowie ma dostęp do garaży podziemnych czy miejsc postojowych. Nie musisz się więc bać się o to, że nie będziesz mieć gdzie stawiać swojego auta. Większość inwestycji jest bezpieczna, ponieważ osiedla zostają ogrodzone, a na wielu z nich obecny jest również ochroniarz. Kupując mieszkanie w takim miejscu, wiesz, że Ty i wszystkie Twoja dobra są bezpieczne.

Podsumowanie

Rynek nieruchomości w Krakowie jest dynamiczny i sytuacja na nim często się zmienia. Zakup mieszkania to poważny krok, dlatego też warto zorientować się, jak obecnie wygląda. Zainteresowanie mieszkaniami w Krakowie nie spada, a deweloperzy starają się zaspokoić potrzeby ludzi. Nowe inwestycje powstają zarówno w centrum Krakowa, jak i na obrzeżach, więc każdy znajdzie idealne lokum dla siebie. Dodatkowo mieszkania, które można znaleźć na rynku, są różnorodne, dzięki czemu każdy znajdzie swoje wymarzone.

5 powodów, dla których warto współpracować z biurem nieruchomości

Zastanawiasz się, dlaczego warto współpracować z biurem nieruchomości? Rynek nieruchomości jest bardzo rozwinięty, a jakiekolwiek działanie na nim wymaga znajomości zasad i obycia. Nieważne, czy chcesz sprzedać mieszkanie, kupić czy wynająć cały proces wymaga poświęcenia i dużej ilości czasu. Obecnie to nie tylko wystawienie ogłoszenia na różnych platformach, to również spotkania i negocjacje. Dlatego też współpraca z biurem nieruchomości w takiej sytuacji przyniesie Ci wiele korzyści. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie korzyści niesie za sobą pomoc ze strony biura nieruchomości.

Mieszkania w najmodniejszych dzielnicach Krakowa

Zastanawiasz się, gdzie najlepiej mieszkać w Krakowie? Miasto królów to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Kraków jest pełen życia, turystów i zabytków. Historyczny klimat uliczek w połączeniu z nowoczesnością i zaskakującym designem biur czy mieszkań przyciąga wiele osób. Kraków jest również miastem, w którym wielu ludzi może rozwinąć swoje kariery. Nie dziwi więc, że coraz więcej osób chce zamieszkać w tym mieście. Dowiedz się, w jakich dzielnicach warto mieszkać oraz gdzie znajdziesz nowoczesne mieszkania w Krakowie.

Zalety mieszkania w mieście Kraków – dlaczego warto?

Mieszkanie w centrum miasta takiego jak Kraków niesie za sobą mnóstwo korzyści. Ale czy tylko? Czy mogą pojawić się jakieś minusy wyboru takiej lokalizacji? Kraków jest pięknym miastem z bogatą historią, które co rok przyciąga tłum turystów nie tylko z Polski. Jeżeli zastanawiasz się, czy warto zamieszkać w tym mieście, to przeczytaj nasz artykuł. Dowiedz się, jakie są plusy i minusy mieszkania w Krakowie.

Chcesz wynająć mieszkanie? Skontaktuj się z nami!

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i wesprzemy Cię w podjęciu decyzji o miejscu zamieszkania. Pomożemy Ci dowiedzieć się wszystkiego o miejscu, którego szukasz oraz rozwiejemy wątpliwości dotyczące kwestii formalnych.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Estate Lew Invest Sp. z o.o. Dowiedz się więcej