Rynek nieruchomości w Krakowie w 2022 roku

Rynek nieruchomości w Krakowie jest drugim co do wielkości po mieście stołecznym. Sytuacja na nim jest dość dynamiczna i jeżeli zastanawiasz się nad zakupem mieszkania, to warto poznać obecną sytuację. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie są ceny mieszkań w Krakowie i czy warto zainwestować w nieruchomość w 2022 roku.

Rynek nieruchomości w Krakowie jest drugim co do wielkości po mieście stołecznym. Sytuacja na nim jest dość dynamiczna i jeżeli zastanawiasz się nad zakupem mieszkania, to warto poznać obecną sytuację. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie są ceny mieszkań w Krakowie i czy warto zainwestować w nieruchomość w 2022 roku.

Rynek nieruchomości w Krakowie w 2022 roku — jak wygląda?

Poszczególne dzielnice w Krakowie ciągle się rozwijają. Ma to związek z dużym zainteresowaniem zakupem mieszkań. Popyt ciągle rośnie, a deweloperzy starają się odpowiedzieć na potrzeby ludzi. Powstają nowe inwestycje zarówno w centrum miasta, jak i na jego obrzeżach. Znajdziesz nowe mieszkania w Krakowie idealne dla rodzin z dziećmi, gdzie liczy się cisza oraz odpowiednia infrastruktura. W takich miejscach duże znaczenie ma dostęp do parków czy placów zabaw. Nie zabraknie również mieszkań deweloperskich w Krakowie, które spełnią oczekiwania młodych osób, lubiących być w centrum wydarzeń. Nowe inwestycje znajdziesz w takich dzielnicach jak:

  • Nowe Czyżyny;
  • Stare Miasto;
  • Nowy Świat;
  • Podgórze;
  • Kleparz;
  • Krawodrza.

Na pewno znajdziesz mieszkania deweloperskie w Krakowie, które spełnią Twoje oczekiwania pod względem lokalizacji, jak i wielkości.

Rynek nieruchomości w Krakowie w liczbach

Aktualnie na krakowskim rynku deweloperskim dostępnych jest około 6 tysięcy mieszkań. Najwięcej ofert dotyczy mieszkań, które zostaną oddane do użytkowania w przeciągu dwóch lat. Mało jest natomiast ofert z terminem oddania mniejszym niż trzy miesiące. Pokazuje to, że mieszkania na sprzedaż w Krakowie cieszą się dużą popularnością. Nie ma co zwlekać z zakupem, gdyż w malejącej liczbie mieszkań dostępnych na rynku możesz nie znaleźć takiego, które będzie Ci w pełni odpowiadać.

Ceny mieszkań w Krakowie

Cena mieszkań deweloperskich w Krakowie zależna jest od metrażu i liczby pokoi. Statystyki pokazują, że za metr kwadratowy kawalerki trzeba zapłacić ponad 14 tysięcy złotych. Mieszkania dwupokojowe to koszt około 11 tysięcy. Koszt metra kwadratowego w mieszkaniu trzypokojowym i większym to również 11 tysięcy złotych. Średnio za metr natomiast trzeba zapłacić 11 922 złote. Biorąc pod uwagę atrakcyjność miasta, cena ta nie jest wysoka. To idealny moment na zakup nieruchomości w tym mieście zarówno jeżeli chcesz kupić mieszkanie dla siebie, jak i przeznaczone na inwestycję.

Mieszkania do wynajęcia w Krakowie i ich cena różnią się w zależności od lokalizacji. Im bliżej centrum i im większy metraż takiego mieszkania, tym wyższa cena za wynajem. Jednak nasze biuro proponuje nieruchomości na wynajem w Krakowie w pełni wyposażone. Nie musisz więc martwić się o jakiekolwiek wyposażenie takie jak telewizor czy meble na balkon. W dobrej cenie zyskujesz więc wszystko, co potrzebne jest do wygodnego życia.

Rozwój dzielnic w Krakowie — co się zmieniło?

Nieruchomości na sprzedaż w Krakowie coraz bardziej odpowiadają potrzebom ludzi. Nowe inwestycje bardzo często mają przestronne balkony, na których możesz miło spędzić czas i zrelaksować się po ciężkim dniu. Dodatkowo odpowiadają obecnym trendom. Znajdziesz mieszkania w Krakowie w stanie deweloperskim, które stylem przypominają stare kamienice czy fabryki. Nie musisz już wybierać mieszkania na nudnym blokowisku, które wygląda jak każde inne. Dodatkowo większość nowych mieszkań w Krakowie ma dostęp do garaży podziemnych czy miejsc postojowych. Nie musisz się więc bać się o to, że nie będziesz mieć gdzie stawiać swojego auta. Większość inwestycji jest bezpieczna, ponieważ osiedla zostają ogrodzone, a na wielu z nich obecny jest również ochroniarz. Kupując mieszkanie w takim miejscu, wiesz, że Ty i wszystkie Twoja dobra są bezpieczne.

Podsumowanie

Rynek nieruchomości w Krakowie jest dynamiczny i sytuacja na nim często się zmienia. Zakup mieszkania to poważny krok, dlatego też warto zorientować się, jak obecnie wygląda. Zainteresowanie mieszkaniami w Krakowie nie spada, a deweloperzy starają się zaspokoić potrzeby ludzi. Nowe inwestycje powstają zarówno w centrum Krakowa, jak i na obrzeżach, więc każdy znajdzie idealne lokum dla siebie. Dodatkowo mieszkania, które można znaleźć na rynku, są różnorodne, dzięki czemu każdy znajdzie swoje wymarzone.

Przeczytaj także

Jak Biuro Nieruchomości Ułatwia Wynajem Mieszkań Firmom dla Ich Pracowników

Wynajem mieszkań dla pracowników jest ważnym elementem działalności wielu firm, szczególnie tych o wysokiej dynamice wzrostu osiąganej poprzez pozyskiwanie talentów...

Jak Wybrać Idealne Mieszkanie na Wynajem w Krakowie – Praktyczny Przewodnik

Wybór idealnego mieszkania na wynajem to zadanie, które wymaga czasu, uwagi i odpowiedniej strategii. Kraków, jako jedno z najbardziej dynamicznie...

Mieszkania do wynajęcia na Nowej 5 Dzielnicy czyli 100% komfortu!

Ponad 200 najemców i prawie 100% zamieszkałych apartamentów przy ulicy Wrocławskiej, to nie tylko statystyki, a dowód na poziom zadowolenia...

Poszukujesz nieruchomości do wynajecia lub zakupu? Skontaktuj się z nami!

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i wesprzemy Cię w podjęciu decyzji o miejscu zamieszkania. Pomożemy Ci dowiedzieć się wszystkiego o miejscu, którego szukasz oraz rozwiejemy wątpliwości dotyczące kwestii formalnych.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Estate Lew Invest Sp. z o.o. Dowiedz się więcej