Różnice między rynkiem pierwotnym a wtórnym.

Kraków poza turystami przyciąga również nowych mieszkańców, którzy chcą na stałe zamieszkać w tym pięknym i oferującym mnóstwo możliwości mieście. Jeśli planujesz zakup mieszkania w Krakowie, jest wybór pomiędzy rynkiem wtórnym a pierwotnym.

Stan techniczny i wykończenie

Mieszkania z rynku pierwotnego są świeżo wybudowane lub w fazie budowy. Prawdopodobniej nieruchomość zostanie wykonana z nowoczesnych materiałów i technologii. Istotne jest, by wybrać mieszkanie od dewelopera z doświadczeniem, który cieszy się dobrymi opiniami wśród kupujących.

Mieszkania na rynku wtórnym są nieruchomościami o różnym stanie technicznym i wykończenie ich też mogą być różne. Warto wiedzieć, by przed dokonaniem zakupu dobrze sprawdzić stan nieruchomości. Lokal z rynku wtórnego może wymagać modernizacji lub remontu.

Termin przeprowadzki

Rynek pierwotny wiąże się z  koniecznością oczekiwania na zakończenie budowy, co może opóźnić moment wprowadzenia do nowego mieszkania. W przypadku rynku wtórnego proces zakupu i przeprowadzki może być szybszy, gdyż nieruchomość jest już gotowa do zamieszkania.

Indywidualne preferencje i wystrój wnętrza

Każdy kupujący ma różne preferencje i oczekiwania do nowego mieszkania. Rynek pierwotny daje możliwość dostosowania wnętrza do swoich potrzeb. Natomiast nieruchomości na rynku wtórnym zazwyczaj są już urządzone. Ewentualnie, aby wprowadzić zmiany w mieszkaniu można zainwestować remont, który będzie wymagał nakładów finansowych ze strony nabywcy.

Ceny mieszkań

W porównaniu z rynkiem pierwotnym, na rynku wtórym ceny mieszkań są niższe. Różnice jednak nie są duże –za używane mieszkanie zapłacisz maksymalnie 10% mniej niż za nowe. Natomiast w przypadku gdy mieszkanie z rynku wtórnego jest już wyposażone, jego cena automatycznie rośnie.

Przeczytaj także

Jak Biuro Nieruchomości Ułatwia Wynajem Mieszkań Firmom dla Ich Pracowników

Wynajem mieszkań dla pracowników jest ważnym elementem działalności wielu firm, szczególnie tych o wysokiej dynamice wzrostu osiąganej poprzez pozyskiwanie talentów...

Jak Wybrać Idealne Mieszkanie na Wynajem w Krakowie – Praktyczny Przewodnik

Wybór idealnego mieszkania na wynajem to zadanie, które wymaga czasu, uwagi i odpowiedniej strategii. Kraków, jako jedno z najbardziej dynamicznie...

Mieszkania do wynajęcia na Nowej 5 Dzielnicy czyli 100% komfortu!

Ponad 200 najemców i prawie 100% zamieszkałych apartamentów przy ulicy Wrocławskiej, to nie tylko statystyki, a dowód na poziom zadowolenia...

Poszukujesz nieruchomości do wynajecia lub zakupu? Skontaktuj się z nami!

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i wesprzemy Cię w podjęciu decyzji o miejscu zamieszkania. Pomożemy Ci dowiedzieć się wszystkiego o miejscu, którego szukasz oraz rozwiejemy wątpliwości dotyczące kwestii formalnych.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Estate Lew Invest Sp. z o.o. Dowiedz się więcej