Balkon – miejsce relaksu. Zadbaj o nie przed sezonem

Strefa komfortu w mieszkaniu

Balkon to zazwyczaj niewielka, ale ważna przestrzeń, szczególnie dla mieszkańców miast. Dobrze urządzony i zadbany, może zastąpić domowy taras i przydomowy ogród. Tu możemy rozpocząć dzień przy porannej kawie, odpocząć po pracy, przyjąć gości. Co zrobić, by balkon stał się naszą „strefą komfortu”? Oto kilka sugestii.

Ze względu na niewielką przestrzeń ważne jest, by w tym miejscu panował porządek. Często balkon zmienia się w przysłowiową „graciarnię”. Wystawianie na niego niepotrzebnych mebli, rowerów, nadmiar ozdób ograniczy ilość wolnego miejsca, przeznaczonego przecież dla właścicieli i ich gości. Tego warto unikać.

Taras w mieszkaniu na wynajem

Przygotowanie przed sezonem

Po zimie należy gruntownie wysprzątać balkon. Najlepiej zrobić to w ciepły, słoneczny dzień.
Często płytki po zimie pokryte są tłustą sadzą, z którą nie upora się zwykły płyn i szczotka. Wówczas dobrze jest zastosować płyn do czyszczenia tarasów (są powszechnie dostępne na rynku), roztwór octu z wodą w stosunku 1:3, a w trudniejszych przypadkach środek do czyszczenia kominków, lub w ostateczności – rozpuszczalnik. Pamiętajmy, by tych substancji używać w rękawiczkach. Na koniec warto nałożyć na płytki powłokę konserwująca.

Do odświeżenia parapetów zwykle wystarczają typowe środki czystości. Jeśli na metalowych balustradach pojawią się bąble lub rdza, należy je usunąć za pomocą szczotki drucianej, lub w trudniejszych przypadkach zamocowanej na szlifierce kątowej tarczy piórowej z płatkami papieru ściernego (jest naprawdę skuteczna). Na oczyszczone powierzchnie nakładamy specjalną farbę.

Ciepły klimat drewna na balkonie

Elementy drewniane są elementem dekoracyjnym i nadają balkonowi klimatu, ale wymagają regularnej konserwacji. Złuszczony lakier usuwamy za pomocą drobnego papieru ściernego (ręcznie, lub z pomocą szlifierki oscylacyjnej), następnie przecieramy szmatką nasączoną acetonem, dzięki czemu pozbywamy się pyłków po szlifowaniu, a następnie dwukrotnie pokrywamy drewno lakierem, bezbarwnym lub nadającym kolor. Za najtrwalsze uważa się lakiery jachtowe. Ważne, by tę pracę wykonywać w ciepły, ale nie gorący i w miarę bezwietrzny dzień (wiosną pyłki roślin mogą zepsuć nam całą robotę).

Balkon w mieszkaniu na wynajem

Rośliny w balkonowej oazie

Na balkonie mogą, a w zasadzie powinny znaleźć się rośliny. Należy je dobrać pod względem wymagań, okresu kwitnienia i kolorów kwiatów. Świetnie sprawdzają się doniczki wieszane na balustradach, oraz na ścianach. Stawianie donic na podłodze ogranicza miejsce dla użytkowników – warto mieć to na uwadze.

Strefa wypoczynku dla Twojej wygody

Kolejna ważna rzecz, to meble. Powinny być wygodne, wytrzymałe, oraz łatwe w utrzymaniu. Z lekkich metali lub imitacji ratanu. Wyglądają naprawdę ładnie, a nie wymagają corocznej konserwacji. Krzesła wybierajmy składane. Warto zaopatrzyć się w komplet dla czterech osób – będziemy mogli przyjąć gości. W sklepach ogrodniczych bez trudu znajdziemy piękne ozdoby – żeliwne termometry, wieszaki na doniczki z roślinami i inne drobiazgi, które nadadzą naszemu balkonowi charakteru. Ważne, by nie przesadzić z ich ilością. Na ograniczonej przestrzeni jakość znaczy dużo więcej, niż ilość.

 

W naszej ofercie są dostępne mieszkania z balkonami lub tarasami zewnętrznymi. Na wyposażeniu mieszkania znajdują się również meble ogrodowe. Zobacz aktualna ogłoszenia.

5 powodów, dla których warto współpracować z biurem nieruchomości

Zastanawiasz się, dlaczego warto współpracować z biurem nieruchomości? Rynek nieruchomości jest bardzo rozwinięty, a jakiekolwiek działanie na nim wymaga znajomości zasad i obycia. Nieważne, czy chcesz sprzedać mieszkanie, kupić czy wynająć cały proces wymaga poświęcenia i dużej ilości czasu. Obecnie to nie tylko wystawienie ogłoszenia na różnych platformach, to również spotkania i negocjacje. Dlatego też współpraca z biurem nieruchomości w takiej sytuacji przyniesie Ci wiele korzyści. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie korzyści niesie za sobą pomoc ze strony biura nieruchomości.

Mieszkania w najmodniejszych dzielnicach Krakowa

Zastanawiasz się, gdzie najlepiej mieszkać w Krakowie? Miasto królów to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Kraków jest pełen życia, turystów i zabytków. Historyczny klimat uliczek w połączeniu z nowoczesnością i zaskakującym designem biur czy mieszkań przyciąga wiele osób. Kraków jest również miastem, w którym wielu ludzi może rozwinąć swoje kariery. Nie dziwi więc, że coraz więcej osób chce zamieszkać w tym mieście. Dowiedz się, w jakich dzielnicach warto mieszkać oraz gdzie znajdziesz nowoczesne mieszkania w Krakowie.

Rynek nieruchomości w Krakowie w 2022 roku

Rynek nieruchomości w Krakowie jest drugim co do wielkości po mieście stołecznym. Sytuacja na nim jest dość dynamiczna i jeżeli...

Chcesz wynająć mieszkanie? Skontaktuj się z nami!

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i wesprzemy Cię w podjęciu decyzji o miejscu zamieszkania. Pomożemy Ci dowiedzieć się wszystkiego o miejscu, którego szukasz oraz rozwiejemy wątpliwości dotyczące kwestii formalnych.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Estate Lew Invest Sp. z o.o. Dowiedz się więcej