5 powodów, dlaczego warto zamieszkać na krakowskiej Nowej 5. Dzielnicy

Kraków jest miastem, w którym wyjątkowo trudno wybrać dzielnicę do stałego zamieszkania. Atrakcyjnych miejsc nie brakuje. Jedne przyciągają historycznym klimatem, inne ceną, jeszcze inne doskonałą infrastrukturą. Są też takie, które w pewnym stopniu łączą w sobie wszystkie te cechy. Przykładem takiej lokalizacji jest właśnie miejsce tytułowe.

Poznajcie 5 atutów, które sprawiają, że Nowa 5. Dzielnica to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc do wynajmu nieruchomości w Krakowie.

1. Dogodna komunikacja (zarówno ta samochodowa, jak i miejska)

Doskonałą lokalizację w Krakowie pod względem komunikacji można poznać po tym, jak łatwo z niej zarówno wyjechać z miasta, jak dostać się do jego centrum. 5. Dzielnica jest pod tym względem w ścisłej czołówce. Dzięki pobliskiej drodze krajowej nr 7 można w bardzo łatwy sposób wydostać się na trasę zarówno do Warszawy, jak i Katowic, unikając zakorkowanych ulic i skrzyżowań w centrum miasta. Co prawda, trasy wylotowe w godzinach szczytu wciąż bywają nieco zapchane, ale jest to zaledwie ułamek tego, co czekałoby nas po wynajęciu mieszkania po wewnętrznej stronie II obwodnicy.

Jeśli jednak naszym celem jest dostanie się właśnie w kierunku Starego Miasta, zadanie jest również proste, chociaż tutaj nie jesteśmy w stanie zagwarantować błyskawicznego dotarcia do celu. Nie oszukujmy się, to wciąż Kraków, i na pewne komunikacyjne cuda (jak np. metro) musimy jeszcze poczekać :).

W jeszcze lepszym położeniu są użytkownicy komunikacji miejskiej. Dzięki położonej kilkaset metrów dalej stacji Kraków Łobzów można w niespełna 10 minut dostać się na Dworzec Główny, a nawet na stację Zabłocie, z której już kilka minut spacerem na Kazimierz. Równie wygodnie można podróżować komunikacją po najbliższej okolicy, korzystając z autobusów i pobliskiej linii tramwajowej.

2. Restauracje

Pod względem dostępności dobrych pubów i restauracji 5. dzielnica ma do zaoferowania znacznie więcej niż łatwy transport do centrum miasta. Można o niej wręcz powiedzieć, że to jedna z najlepiej rozwijających się lokalizacji gastronomicznych w mieście. Jeszcze do niedawna tutejsze okolice lokalni foodies odwiedzali głównie dla słynącego z kuchni włoskiej i owoców morza By The Way. Powodów do odwiedzin jest jednak z każdym rokiem coraz więcej. Dla przykładu, fani kuchni azjatyckiej z całego miasta z pewnością regularnie wpadają do doskonale ocenianego Yamato Sushi, które położone na samym skraju dzielnicy. Co dopiero więc ci, którzy tutaj mieszkają…

A jeśli sprawdzi się już wszystkie najciekawsze lokale w najbliższej okolicy, wystarczy krótka przejażdżka na drugą stronę Alei Słowackiego, gdzie na każdym kroku spotkać można urocze kawiarnie, bary, i restauracje z jedzeniem na najwyższym poziomie.

3. Dostępność sklepów

Problemem wielu dzielnic, które położone są blisko centrum Krakowa, jest brak pobliskich supermarketów. Każde większe zakupy muszą się wtedy wiązać z przejażdżką samochodem przez zakorkowane ulice do najbliższego centrum handlowego. W zależności od pory dnia, może to być 15-minutowa lub nawet 45-minutowa podróż.

O tego typu niedogodnościach nie ma mowy na Piątej Dzielnicy. Wszelkie codzienne zakupy można robić w licznych dyskontach, a te po te większe wygodnie przejechać można do pobliskiej Galerii Bronowice, gdzie znajdziemy takie sklepy, jak IKEA, Makro, czy Castorama. W najbliższej okolicy nie brakuje też sklepów specjalistycznych,

4. Bliskość terenów zielonych i placów zabaw

Nie można mówić o dobrej miejskiej lokalizacji bez terenów zielonych. Mieszkańcy Piątej Dzielnicy do spacerowego wyboru mają w najbliższej okolicy 2 opcje:

  • Park im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie
  • Park Kleparski

Do obu parków da się pieszo dotrzeć w około 10-15 minut, w zależności od szybkości chodu. Nieco dalej jest do wielkiego, pełnego pomników Parku im. Henryka Jordana oraz na sąsiadujące z nim Błonia.

Jeśli chodzi o place zabaw, najbliżej jest do placu przy Mazowieckiej/Kmieca oraz nieco większego przy Młynówce Królewskiej, gdzie znajduje się również siłownia na świeżym powietrzu.

5. Doskonała infrastruktura

Nie ma mowy o dobrej lokalizacji mieszkaniowej, jeśli w pobliżu brakuje szkół, przychodni, aptek, i niezbędnych lokali usługowych, jak salony fryzjerskie. Pod tym względem 5. Dzielnica również nie ma sobie nic do zarzucenia. Również dla posiadaczy samochodów okolice ulicy Wrocławskiej mają wszystko, czego trzeba (warsztaty, wulkanizacja).

Krótko mówiąc, dzielnica ta pod względem infrastruktury ma wszystko, czego oczekiwać można od dużego miasta.

Przeczytaj także

Mieszkania do wynajęcia na Nowej 5 Dzielnicy czyli 100% komfortu!

Ponad 200 najemców i prawie 100% zamieszkałych apartamentów przy ulicy Wrocławskiej, to nie tylko statystyki, a dowód na poziom zadowolenia...

Mobile Home w Chorwacji

Własny domek na wakacje czy inwestycja na przyszłość? Większość z nas marzy o prywatnym domku nad morzem, który stanie się...

Dlaczego warto zamieszkać na Nowej 5 Dzielnicy?

Lokal w którym mieszkamy, to nie tylko cztery kąty ale i przestrzeń wokół. W ofercie Biura Nieruchomości Estate Lew Invest...

Poszukujesz nieruchomości do wynajecia lub zakupu? Skontaktuj się z nami!

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i wesprzemy Cię w podjęciu decyzji o miejscu zamieszkania. Pomożemy Ci dowiedzieć się wszystkiego o miejscu, którego szukasz oraz rozwiejemy wątpliwości dotyczące kwestii formalnych.

    Administratorem Twoich danych osobowych jest Estate Lew Invest Sp. z o.o. Dowiedz się więcej